״מִי שֶׁזָּכָה לְהַכָּרַת עַצְמוֹ מֻכְרָח עַל יָדָהּ לָבֹא לִידֵי עֲבוֹדָה פֹּרִיָּה״

עלי שור

לצאת לעבוד זה הצעד הראשון.

יצאנו לדרך בשנת 2014, תוכנית קטנה עם חלומות גדולים,
לאפשר לנשים חרדיות למצות את יכולתן בעולם העבודה. השיח על תעסוקה איכותית עוד לא היה קיים והיינו הראשונות להניף את הדגל ולהגיד – אפשר גם להתקדם לתפקידי מפתח וגם לשמור על זהות חרדית.

הסיפור שלנו מתחיל כאן

2014 יצאנו לדרך

יצאנו לדרך בשנת 2014, תוכנית קטנה עם חלומות גדולים, לאפשר לנשים חרדיות למצות את יכולתן בעולם העבודה. השיח על תעסוקה איכותית עוד לא היה קיים והיינו הראשונות להניף את הדגל ולהגיד – אפשר גם להתקדם לתפקידי מפתח וגם לשמור על זהות חרדית. אפשר, וכדאי, למען החברה החרדית ולמען החברה בישראל. מאז ועד היום מובילות גדלה והתרחבה, והתבססה כעמותה המקדמת תהליכי פיתוח מקצועי ואישי, מנהיגות תעסוקתית רחבת השפעה, ופרקטיקות של גיוון תעסוקתי הלכה למעשה.

מובילות פועלת לאורך השנים בזכות תמיכתם של קרנות פילנטרופיות מהארץ ומהעולם ושל ארגונים עסקיים שמאמינים במשימה ובחזון של מובילות. מובילות פועלת באמצעות קרן קמ”ח מיום הקמתה.

2019 תוכניות חדשות נולדות

מובילות פועלת לאורך השנים בזכות תמיכתם של קרנות פילנטרופיות מהארץ ומהעולם ושל ארגונים עסקיים שמאמינים במשימה ובחזון של מובילות. מובילות פועלת באמצעות קרן קמ”ח מיום הקמתה.

2020 מובילות גיוון

התוכנית שיצאה לדרך ב־2012 נועדה להביא את הפוטנציאל של נשים חרדיות לכדי מימוש, ככוח מקדם בכלכלה, ותוך שימור זהותן. לצד אלו התעוררו הצורך להגדיל את הכנסות משק הבית והרצון בקרב הנשים עצמן, לשפר את איכות התעסוקה שלהן. את כל אלו מקדמת ״מובילות״ מיום היוווסדה.

*המודל פותח ע"י איריס אגם כוכבי וטל קורמן - ליווי אישי לקריירה בצמיחה.

במובילות אנחנו מעודדות חקירה עצמית של התחומים שיוצרים אצלך סקרנות ומוטיבציה והכרה בכישורים ומיומנויות.

*המודל פותח ע"י איריס אגם כוכבי וטל קורמן - ליווי אישי לקריירה בצמיחה.

עולם העבודה השתנה ואיתו האופן שבו אנחנו כעובדים/ות מקבלים החלטות. מודל מובילות מאפשר לך להבין מה הרכיבים החשובים ביותר עבורך בבחירות תעסוקתיות. מודל הזהות התעסוקתית לוקח בחשבון את כל תפקידי חייך ומתייחס אלייך כאדם השלם שאת. זהות תעסוקתית מוגדרת כסך כל הכישורים, הנטיות והערכים הקשורים להעדפה לעיסוקים שונים. בחירה בהתאם לזהות התעסוקתית של האדם ממקסמת את הסיכוי למימוש עצמי, תחושת הצלחה ושביעות רצון.
על בסיס מפת הזהות התעסוקתית האישית שלך, תוכלי לבחון כל הזדמנות תעסוקתית בצורה ממוקדת ובהירה. כל התוכניות במובילות מבוססות על המודל, ומאפשרות לכל משתתפת להוביל בדרך שלה.

מובילות את מובילות

'מובילות' ממשיכה בתנופה בזכות הנחישות והאמונה של הנשים שמובילות אותה. משתתפות, מנטוריות, מתנדבים, מעסיקים, צוות – כל מי שלקח חלק בקסם, נשאר חלק לתמיד. ביחד, נמשיך לפעול ולקדם מציאות שבה נשים חרדיות יהוו כוח מקדם בכלכלה בישראל.

בוגרת מובילות מחזור א'

פעילה ויזמת חברתית, יועצת לחברות עסקיות ובאקדמיה בנושא גיוון תעסוקתי וכשירות תרבותית, מרצה ומעבירה סדנאות הכנה לעולם העבודה והרצאות הכרות עם החברה החרדית לקהלי יעד מגוונים ומלווה נשים בתהליכי שינוי תעסוקתי. בעלת ניסיון עשיר בעולם הפיננסים, בתחום ניהול סיכונים, רגולציה ושוק ההון.  מאסטרנטית לתואר שני במדעי המדינה באוניברסיטת בר אילן, חוקרת את השפעת המדיניות הממשלתית על תעסוקת נשים חרדיות בישראל. בעלת תואר ראשון במנהל עסקים וטכנולוגיה מהמרכז האקדמי לב ותואר ראשון בהוראה.

מנהלת הפיתוח, ההדרכה והאסטרטגיה במובילות מיום היווסדה

יוזמת ומפתחת מודלים חדשניים לקידום תעסוקה ומנהיגות בקרב קבוצות מגוונות בחברה הישראלית. מתמחה בשילוב מתנדבים בארגונים חברתיים, בדגש על המפגש הבין-תרבותי. מומחית להקמה ולניהול רשתות בוגרים, פיתחה וכתבה את ספריית הידע של פורום ארגוני בוגרים. מנחת קבוצות, יועצת ומרצה, בעלת ניסיון עשיר בליווי ובהדרכת מנחות בקבוצות תוכן-תהליך. מנחת הורים מוסמכת טעם סמינר הקיבוצים, בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות וסטטיסטיקה ותואר שני במנהל חינוכי מאוניברסיטת בן גוריון בנגב.

בוגרת מובילות מחזור ה'

מנחת קבוצות, מלווה נשים בתהליכי קידום לתעסוקה איכותית, אחראית תכנית המנטורינג, מרכזת ומובילה תהליכים בארגון. מנחת סדנאות להכנה לעולם העבודה ולהעצמה אישית בעמותת 'בעצמי'. מייסדת ומנהלת קהילת אליבא – ליוצרות חרדיות, פעילה ויזמת לעידוד היצירה והכתיבה בחברה החרדית. הקימה והובילה קהילת סטודנטיות חרדיות בארגון 'תוצרת הארץ' ניהלה מתנדבים בארגונים גדולים, בעלת ניסיון בפיתוח יוזמות ופרויקטים בעולם החברתי והעסקי. מנחת קבוצות מוסמכת ובוגרת לימודי הנדסאי מה"ט.

מנחה במובילות זה שנה שלישית???

????????????

בוגרת מובילות מחזור ד'

פרסומאית, מתמחה בבניית אסטרגיה ותכניות שיווק לחברות עסקיות, עוסקת בפרסום מזה כעשור. ומתווכת את המגזרים החרדי והדתי לארגונים גדולים במשק, במטרה לייצר פעילות עסקית ממוקדת מגזרים שתהווה מנוע צמיחה לעסקים.  יועצת שיווק לעסקים קטנים ובינוניים וליזמים צעירים.

מנחה סדנאות של חשיבה יצירתית וחדשנות פרקטית. מנהלת את הקניין הרוחני של חני ונירוט ז"ל. 

בעלת תואר ראשון במנע"ס מהמרכז האקדמי לב.

בוגרת מובילות מחזור ב'

מנחה בארגון 'מעוז' במיזם "ענבר". מנחה סדנאות בנושא זהות חרדית בסביבה תעסוקתית רב תרבותית.

בעלת ניסיון בניהול מסגרות שיקום תעסוקתי לאוכלוסיית נפגעי נפש.

ריכזה את קבוצת מובילי הדעה והיתה אחראית על תחום זהות יהודית במיזם "לחיות יחד".  

בוגרת התכנית הדו שנתית להכשרת מנחי קבוצות באוניברסיטת תל אביב. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה ותואר שני בניהול מערכות בריאות מהמכללה האקדמית ר"ג.

החברתי והעסקי. מנחת קבוצות מוסמכת ובוגרת לימודי הנדסאי מה"ט.

ועדה מקצועית

מובילות פועלת לאורך השנים בזכות תמיכתם של קרנות פילנטרופיות מהארץ ומהעולם ושל ארגונים עסקיים שמאמינים במשימה ובחזון של מובילות